עסקי זכיינות

זכיינות אמנם מהווה מקור הכנסה מושלם עבור אנשים בעלי תכונות מסוימות, אמנם לא כל אחד מתאים לתפעול עסק זכיינות. הכל מתחיל ביכולת אישית ורצון: אדם אשר מכיר עצמו כבעל כישורים בינאישיים טובים ויכולת התמדה ולמידה עצמית, נמצא ביתרון משמעותי לתפקיד ניהול זכיינות. הצורך להיות תמיד עם "אצבע על הדופק" ולשים לב לפרטים, היא מוטיב חוזר בעבודתו של מנהל זכיינות כלשהי. משמעת עצמית גבוהה נדרשת גם על מנת ללמוד את התחום של זכיינות ולהכיר את הסודות המקצועיים השונים. אדם אשר ייבחר לנהל זכיינות בתחום אשר זר לו ושאינו מעניין אותו, יתקשה מאוד ללמוד ולהכיר את כל רזי המקצוע והתחום. הצורך בהיכרות של השטח בתחום זכיינות מסוים, חשובה מאוד גם היא. כמעט כל עסק מתמודד עם תחרות מצד עסקים אחרים, אשר מנסים להציע שירות או מוצר תמורת מחיר נמוך יותר, אולי תמורת איכות טובה יותר ולעתים אף תוך שימוש במוצרים זהים כמעט מבחינת שיווק. בעל עסק זכיינות עתידי צריך לזהות את היתרונות של העסק בו הוא רוכש זכיינות, כמו גם להכיר במגבלות של העסק. בעל זכיינות הוא המוביל את התערות חנות הרשת באזור/שכונה בה ממוקמת החנות ועליו מוטלת האחריות להכיר את השוק המקומי ולדעת את מגבלותיו לעומת הפוטנציאל הכלכלי הגלום בו.

עסק פרטי בחסות רשת גדולה

היתרון הגדול של עסקי זכיינות, הוא העובדה שכל בית עסק נמצא תחת חסותה של רשת גדולה, לרוב רשת מוכרת ומוצלחת שהפופולאריות אותה היא צוברת מאפשרת לה לפתוח עוד בתי עסק של אותה הרשת. ההיכרות של האוכלוסייה המקומית עם סממני הרשת, כמו הלוגו, הפרסומות וניסיון אישי – כולם תורמים לפוטנציאל של הענף החדש של הרשת להשתרש טוב יותר בנוף המקומי. בעל עסק זכיינות מצליח, יידע למנף יתרונות אלו על מנת להפיק רווח מקסימאלי מבלי להוציא משאבים רבים מדי כדי למשוך את הלקוחות המקומיים.

זכיינות אזורית וניהול רוחבי

אם הגעתם לשלב בו עסק זכיינות בודד נראה לכם עסק משתלם ופשוט לתפעול, אולי תרצו להתקדם לשלב הבא ולרכוש זיכיון אזורי. זכיינות של מספר עסקים באזור מוגדר, תאפשר לכם לנהל זכיינות "לרוחב" ובעצם לפקח על מספר חנויות של רשת בעלת מוניטין ופוטנציאל עצום להכנסה חודשית גבוהה. היכולת הזו תלויה במידת ההצלחה בניהול זיכיון בודד. כמובן שאם תרגישו שהפעלת זכיינות של עסק אחד גורמת לכם "למתוח איברים" כדי לעמוד בדרישות העסק והלקוחות, אולי מוטב שתתמקצעו עוד בתחום לפני שתמשיכו שלב אחד הלאה. עבור המתאימים לכך, ניהול זכיינות ורכישת זיכיון הם דרך נהדרת למימוש פוטנציאל עסקי ותיעול יכולת ניהול אישית לצרכי הכנסה גבוהה. עם הכנה מקדימה וקצת אמונה, גם אתם תוכלו ללכת בדרך זו. בהצלחה.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //