טיפים לזכיין המתחיל

טיפים לזכיין המתחיל – ניהול תקין ללא סיכון פלילי

שיטת הזכיינות אשר המקור שלה החל עוד בשנות החמישים עדיין עובדת בהצלחה רבה עבור זכיינים רבים בכל רחבי הארץ והעולם אשר לוקחים חלק בניהול והקמה של סניפים חדשים עבור מותג קיים אשר נותן חסותו על העסק החדש שנפתח ומסייע ככל יכולתו על מנת שגם סניף זה ימנה על כל יתר הסניפים המצליחים של המותג. ההצלחה תלויה רבות בניהול תקין של העסק וכמו כל עסק הוא חייב לפעול בהתאם ללשון החוק, אחרת יכול בעל הזיכיון ואולי אף בעל המותג עצמו להיות חשוף בפני תביעה בשל ביצוע של עבירה פלילית. איך מנהלים זיכיון של עסק בצורה נכונה? להלן הטיפים.

הנחיית עו"ד פלילי בנוגע להעסקת עובדים

ישנן חובות אשר חלות לפי חוק על המעביד בנוגע לעובדים שהוא מעסיק. בעל העסק חייב לפתוח תיק ניכויים במשרד השומה בעיר אליה העסק משויך וכן בביטוח לאומי. זוהי אחריותו הבלעדית של המעסיק לבצע דיווח שוטף לפקיד השומה בנוגע למשכורות של כל עובד ולהעביר למס ההכנסה את המס שנוכה מן המשכורות במקור. בנוסף, המעביד מחויב לבצע תשלומים של דמי ביטוח לאומי דמי בריאות עבור כל עובד ולדווח על כך בתלוש של כל העובדים ללא יוצא מן הכלל, גם אם מודבר בעובד שהוא על בסיס זמני, עובד זר או עובד בכל מעמד אחר. ברגע בו המעביד אינו מבצע כל אחד מהוראות אלה הוא יזדקק לייצוג של עו"ד פלילי מכיוון שזוהי עבירה פלילית לכל דבר ועניין.

עברו על החוזה של הזכיינות טרם מו"מ

בקשו מן החברה שמציעה לכם לנהל סניף שלה בזכיינות את החוזה לפני שמבצעים שיחה בנוגע לחוזה ועוברים על הפרטים לקראת החתימה. חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד לענייני זכיינות שמומחה בנושאים אלה על מנת שיהיה ברור כל הכתוב בחוזה שינוסח בצורה הכי טובה לזכות הזכיין החדש והלא מנוסה. עניין זה חשוב מאוד על מנת שלא תמצאו את עצמכם חשופים לתביעה מצד בעלי החברה על רקע הפרת קניין רוחני או כל עבירה פלילית אחרת שבגינה תזדקקו לשכור עו"ד פלילי לטיפול בעברת פלילית. הקדימו תרופה למכה והבינו את הסעיפים מבחינה חוקית טרם הסכמה וחתימה עליהם.

לסיכום

ניהול של עסק הינו דבר לא פשוט המורכב מניהול נכון של סיכונים, ניהול צוות העובדים, ניהול מלאים וכל זאת תחת הזכיינות של בעלי חברה אשר מכתיבים מראש את הצורה בה יתנהל העסק בתור חלק בלתי נפרד ממנה. חוזה ברור לשני הצדדים יכול למנוע אי הבנות וסכסוכים בהמשך הדרך, כאשר הכשרה מוקדמת על ידי החברה תסייע ליצור את סוג הניהול בו היא מעוניינת ובעל הזכיינות מצידו יבצע את התהליך לפי שלבים מובנים ומוכתבים מראש. ישנה חשיבות רבה לאי הפרת התנאים בחוזה ושמירה על הזכויות של החברה כמו גם של העובדים בחברה, וניהול ללא שני אלה יכול להוביל לביצוע של עבירה פלילית. התייעצו מראש עם עו"ד בנושא זכיינות שימנע מצב בו תזדקקו לעזרת עו"ד פלילי…

//