טיפים חשובים להצלחת זיכיון

הטיפ הראשון והחשוב ביותר שניתן לתת למזכה.

הזכיינות היא תורה מורכבת. שכור את שירותם של אנשי מקצוע מעולים, עם אוריינטציה וניסיון בתחום הזכיינות; הטיפ השני: הקפד על הפרטים, ופרטי הפרטים, אל תתפשר עם עצמך ועם הסובבים אותך – זכיינים, ספקים וכיוצ"ב.

הטיפ החשוב ביותר שניתן לתת לזכיין

בחר ברשת זכיינות שמקפידה על הפרטים, ולא רק על פתיחת סניפים; רשת שמשקיעה במותג, שמבצעת בקרה קפדנית ואכיפה נוקשה של הזכיינים, ומצד שני מקיימת הדרכות סדירות ונותנת לזכיינים תמיכה מקצועית וייעוץ עסקי.

טיפים נוספים
זכיינות היא שיטה גאונית, המחברת בין הפרט, המוגבל ביכולת להקים עסק משל עצמו, לבין עסק, המוגבל בפיתוח רשת משל עצמו. שילובנכון ביניהם יוצר זהות אינטרסים וסיכויי הצלחה גבוהים יחסית.

זכיינות היא למעשה ברית המחברת בין המחויבות והשאיפות של יזמים בודדים, לבין המשאבים, העוצמה והניסיון רב של חברה גדולה.

מוצר טוב עשוי להתחבר בהצלחה לשיטת הזכיינות. הזכיינות מאפשרת לעשות זאת באמצעות סניפים עצמאיים המפתחים את המוצר, על פי שיטה, הנחיות ופיקוח של מטה מרכזי.

הזכיינות נחשבת לשיטה בטוחה יחסית המעניקה יתרונות ליזם היכול לנהל עסק עצמאי, אך לא להיות לבד מבחינה מקצועית, ולחברות היכולות להתרחב ביעילות ובמהירות, ללא השקעות גבוהות במיוחד, הנדרשות בהתרחבות מסוגים אחרים.

ואולם לא לעולם חוסן- ניהול קלוקל של הרשת הזכיינית על ידי המזכה, או כשלים מצידו של הזכיין, עלולים לגרום נזקים ובמקרים קיצוניים אף לקריסה רשתית ובמקרה זה מעניקת הזכיינות והמוניטין שלה יפגעו.

ניהול רשת מזכה אינה דומה לניהול עסק רגיל. ניהול רשת בתי קפה אינה דומה לניהול בית קפה אחד. למעשה, השוני רב מהדומה.

המזכה חייב להיות מקצוען אמיתי בשני תחומים: 1. המוצר או השירות שניתן 2. זכיינות.

ברוב המקרים הכשלים של המזכים נבעו מחוסר הבנה מהי שיטת הזכיינות על כל רבדיה, מנטייה ליישום חלקי בלבד וחוסר הקפדה על הפרטים המרכיבים את הפאזל.

דוגמאות נפוצות לטעויות של רשתות זכיינות: היעדר מנגנון מיומן לאיתור וגיוס זכיינים, היעדר תמיכה בזכיינים ובקרה רופפת על זכיינים.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //