חשיבות הסכם שותפות

תחום הזכיינות מורכב ונהדר, מאוד מפרה אך גם דורש הרבה שיעורי בית. על מנת ששותפות כגון זו שנערכת בעסקי זכיינות אכן תעלה על דרך המלך, חשוב עד מאוד שהכול יתנהל באופן מסודר ושכול צעד יגובה בחוזה שנחתם בין שני הצדדים. רק כך ניתן להמשיך ולהתייעל, להישאר פנויים לשיפור העסק ולהימנע מריבים ועימותים מיותרים. כחלק מהנהלות נכונה יש לחתום על הסכם שותפות וכמה שיותר מוקדם יותר טוב.

ליווי מקצועי
הסכם שותפות נעשה בין הקניין לבין החברה המזכה, אך יחד עם זאת יש לדעת שיש מקרים בהם מומלץ לחתום על הסכם שותפות ויש מקרים בהם הסיטואציה מפנה לחתום על הסכם מייסדים. כיוון שעבור כל סוג של שותפות יש רק אופציה אחת שהיא הנכונה ביותר, טוב לדעת שרק עו"ד שבקיא בתחום השותפים והזכיינות יידע להפנות את שני הצדדים אל עבר ההסכם האידאלי. כמו כן רק עו"ד מקצועי בתחום יידע לשפץ את החוזה כך שהוא יתאים עבור כל סיטואציה באופן פרטני ועל כן יכסה עד כמה שניתן מגוון תרחישים אפשריים- וזאת על מנת שמינימום הפתעות יצוצו בהמשך ויעיבו על הרווחיות של השותפות.

כל הסיבות
הסכם שותפות יש לבצע מוקדם ככול הניתן וזאת מכמה סיבות. ראשית כל כך הזכיין זוכה לדעת בדיוק מה מצופה ממנו, מהם התנאים שלו, מהו מרווח הבחירה האישית שלו, (למרות שהוא רק זכיין שמחויב לרוח החברה), ובאופן כללי ניתן להבין מהו אופי ההתנהלות בינו לבין הצד המזכה, כך שלפני שממשיכים ומשקיעים כספים, ניתן לדעת בדיוק במה דברים אמורים. שנית כך גם ניתן להתכנס ולהתייחס לגבי נתונים מעשיים, כמו למשל מהו אופי חלוקת הרווחים, מהו גובה התשלום הראשוני עבור הזכיינות, מה קורה בעתות משבר וכדומה.

שקיפות ואמינות
כמו כן רצוי שאחד מהסעיפים הראשונים יתייחס למחויבות בין שני הצדדים, כלומר שיוזכר ששום צד אינו יכול לפעול נגד הצד השני או נגד אינטרסים כלכליים ושאופי ההתנהלות הכללית תעשה תוך כדי שמירה על אמינות ושקיפות מלאה. דגש זה מאוד חשוב, כיוון שכשאין אמון גם מגדל שהורכב כהלכה עשוי לקרוס.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //