חוזה זכיינות

חוזה בין רשת מזכה לבין זכיין הוא תשתית חיונית לאינטראקציה עסקית מוצלחת לשני הצדדים – שמצד אחד חולקים מטרות משותפות ומצד שני עשויים להיות ביניהם גם חילוקי דעות וניגודי אינטרסים. חוזה שכזה יש לנסח אך ורק בעזרת עו"ד בעל ניסיון רב בתחום ספציפי זה. 

באופן טבעי החשיבות של חוזה זכיינות מיטבי רבה במיוחד עבור הזכיינים. בכל קשר עסקי בין רשת לבין מי שחובר אליה על בסיס רכישת זיכיון ישנו חוסר איזון מובנה: לרשת יש כוח עודף בזכות הגודל וידע שאין באמתחתו של הזכיין, ובסיטואציות מסוימות היא עלולה לנצל זאת ולפגוע באינטרסים מהותיים לאותו זכיין. דוגמה אחת לכך יכולה להיות סיום שרירותי של ההתקשרות העסקית, עוד דוגמה היא הגבלה משמעותית של חופש הפעולה של הזכיין לאחר תום תקופת הזיכיון וגם התנערות מהבטחות שניתנו במהלך המשא ומתן עלולה לחבל בביצועים העסקיים.

מצד שני, גם לרשת יש אינטרס לגבש חוזה שמגן על הנכס החשוב ביותר שלה – המוניטין. חשוב לזכור שהתנהלות לא ראויה מצד זכיין מכתימה לא רק את הסניף הספציפי אלא את המותג באופן כללי, ועל כן כל רשת מזכה מבקשת לשמור לעצמה את הזכות להטיל סנקציות, כולל ביטול הזיכיון, במקרים שבהם ישנה הפרה חמורה של כללי הרשת.

בהתאם חוזה זכיינות מנוסח באופן חד ובהיר לחלוטין כך שלשני הצדדים ברור לגמרי מה ניתן לעשות במסגרת ההתקשרות העסקית ומה לא, ומהן הזכויות והחובות לאורך כל תקופת הזיכיון, הוא אינטרס משותף. עו"ד מיומן לוקח זאת בחשבון ותורם לגיבושו של הסכם שמייצר מצבי Win-Win מתמשכים.

עו"ד גיא קולן הוא מומחה בתחום הזכיינות. לאחר שליווה גם יזמים וגם רשתות, בארץ ובחו"ל ובמגוון רחב של ענפים, הניסיון שבאמתחתו והבקיאות המקצועית שלו מובילים לחוזים אופטימליים שמוכיחים את עצמם בכל התרחשות וסיטואציה. אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף בעניין הסכם זכיינות, צרו איתנו קשר.

 

?צריך ייעוץ משפטי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


B&D White Version
//