זכיינות מומלצת

אחד המאפיינים הבולטים של המציאות העסקית בימינו הוא ריבוי השחקנים בחלק גדול מתחומי הפעילות המרכזיים במשק. מאפיין מובהק נוסף הוא הקושי הניכר של עסקים קטנים שמתמודדים מול תאגידים גדולים בתנאים לא שוויוניים. במציאות כזו זכיינות היא שיטה מומלצת במיוחד – עסק חדש שלא נדרש לבנות את עצמו מאפס אלא זוכה לבסיס איתן בזכות ידע נרחב שהצטבר בשורה ארוכה של סניפים, מותג מוכר ואהוד ויתרון הגודל שיש לרשת, הוא עסק עם נקודת פתיחה טובה בדרך להצלחה מרשימה.

יחד עם זאת לא כל זיכיון אכן מממש את הפוטנציאל שטמון בקונספט באופן כללי, ועל כן חשוב לבחור נכון את הרשת שאליה מצטרפים. דגש משמעותי נוסף הוא חוזה שמספק חומת מגן יעילה לאינטרסים שלכם אל מול הרשת.

זכיינות מומלצת היא כזו שמייצרת מצב win-win אמיתי. מצד אחד הזכיין זוכה לשיתוף פעולה מלא מצד הרשת וגם לחופש פעולה במידת הצורך כך שיוכל להביא לידי ביטוי רעיונות ויכולות, ומצד שני הרשת זוכה להגדיל את כוחה ואת עוצמת המותג שלה.

על-מנת לקנות נכון זיכיון בעל ערך מוסף אמיתי מומלץ לבחון היטב ובדרכים שונות את האינטראקציות בין הרשת לבין הזכיינים הקיימים. שביעות רצון גבוהה של מי שכבר חבר לרשת מעידה על תמיכה משמעותית ועל סיכוי מרבי לבנות עסק משגשג לטווח ארוך. לעומת זאת קונפליקטים בין זכיינים לבין הרשת ובפרט כאלה שמגיעים לערכאות משפטיות הם אינדיקציה להתנהלות שעלולה להיות בעייתית (אם כי כמובן ייתכן גם מצב שבו זכיין בעייתי מכתים את המוניטין של הרשת).

בכל מקרה במסגרת כל עסקת רכישת זיכיון מומלצת הפנייה לעורך דין מומחה על-מנת שזה ילווה את הבדיקות המקדימות, את שלב ניהול המשא ומתן וכמובן את החתימה על החוזה. עו"ד גיא קולן הוא בעל ניסיון רב משני צידי המתרס, הן במתן שירותים שונים לרשתות מזכות והן בייצוג זכיינים, ובזכות הניסיון והבקיאות המקצועית המעמיקה הוא יסייע גם לכם למצוא זיכיון מתגמל שבאמת מתאים לכם ולחבור לרשת בתנאים הטובים ביותר האפשריים. אם אתם מעוניינים לפנות למשרד עורך דין בענייני זכיינות ולקבל מידע נוסף, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם משרד עו"ד גיא קולן.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //