זכיינות למכירה – מה כדאי לדעת?

מבחינה עסקית, פירושה של זכיינות למכירה היא, שלאחר הקנייה והחתימה על הסכם זיכיון, ניתן לנהל עסק וליהנות מהמוניטין של הרשת, ממטריית ביטחון ומרווחים כספיים בכפוף לקיום ההנחיות והנהלים שנקבעו מראש.

זכיינות למכירה – מה משמעותה?

העידן המודרני הביא עימו קידמה שלא ידענו בעבר, תרבות פנאי משגשגת וגם אינסוף אפשרויות עסקיות. זכיינות למכירה היא אחת מהן. בשיטוט קצר בלוחות המודעות ברשת או בתקשורת הכתובה ניתן למצוא מגוון אפשרויות מבחינת זכיינות למכירה, החל מפתיחת סניף של רשת ביגוד מובילה, דרך פתיחת מסעדה ובית קפה וכלה ברכישת נדל"ן. הצעות זכיינות למכירה מבוססות על מודל עסקי ייחודי, בו ההתחייבות של שני הצדדים איננה שותפות עסקית במובנה המקובל. החיפוש אחר זכיינות למכירה פירושו הוא נכונות להגביל את העצמאות העסקית, להיות תחת ביקורת ולהסכים לעבוד בתנאים שונים המוכתבים על ידי הרשת. מנגד, זכיינות למכירה מעניקה לזכיין טובות הנאה שונות, כדוגמת: רשת ביטחון, תמיכה מקצועית ועסקית ומוניטין קיים. השלבים החשובים בדרך למימוש החלום הניהולי הם קבועים; לאחר ההחלטה על הצטרפות לאחד המגזרים העסקיים בשיטה זו, יש לעקוב אחר הצעות שונות של זכיינות למכירה, לבדוק כל אחת מהן לגופה, לבחור במתאימה ביותר, לרכוש זיכיון ולהתחיל במלאכת התפעול השוטף של סניף הרשת.

זכיינות למכירה – מדוע כדאי?

מי שבוחר באפיק של זכיינות למכירה אמנם מגביל מעט את עצמאותו ומוותר מראש על חופש ניהולי בלתי מוגבל ועל חירות עסקית, אך זוכה מנגד בלא מעט יתרונות. אחד היתרונות הבולטים של שיטת זכיינות למכירה הוא צמצום סיכונים; חיפוש אחר זכיינות למכירה הוא פתרון טוב מאוד לאנשים הרוצים לפתוח עסק משגשג ומצליח וגם להקטין את הסיכון לכישלון כספי וניהולי. בעידן קפיטליסטי כשלנו, השוק העסקי בחוץ הוא תחרותי מאוד ואכזר; כולנו עדים מפעם לפעם, אם באופן אישי ואם דרך אמצעי התקשורת, לסיפורים על עסקים שונים שנפתחו ונסגרו תוך זמן קצר, ולא אחת גם למקרים של חברות גדולות ופורחות שלפתע קרסו ופשטו את הרגל. זכיינות למכירה מאפשרת לזכיין ליהנות מניהול עסק וגם לצמצם באופן משמעותי את הסיכונים שהוא נוטל על עצמו. זכיינות למכירה מעניקה נקודת פתיחה טובה הרבה יותר – פרסום ומוניטין של הרשת, ספקים קיימים, נהלים קבועים של גיוס והעסקת עובדים, שימוש בשיטות פרסום מוכחות וניהול מקצועי של המערכת הכספית. יתרון נוסף של זכיינות למכירה הוא היכולת להקים ולנהל את סניף הרשת גם ללא ניסיון ניהולי קודם. שכן, הרשת מספקת, כאמור, את כל התמיכה ואת כל הכלים להצלחה, החל מקביעת שיטת העבודה, דרך לווי אישי וכלה בפתרון בעיות נקודתיות המתעוררות במהלך הפעילות היומיומית. ולבסוף, במקרים בהם הפעילות העסקית איננה מניבה פירות, ניתן פשוט לפרסם הצעה בלוח זכיינות למכירה ולא לצאת בהפסדים.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //