זכיינות אופנה

 

עולם האופנה מתאפיין בשינויים רבים בתדירות גבוהה, ולמעשה מדובר בתחום הפכפך מאוד. הישענות על מותג מוכר ועל ידע ויכולות של רשת גדולה הם בסיס איתן להצלחה ארוכת טווח, אבל כששוקלים להפוך לזכייני אופנה ישנם מספר דגשים חשובים שחובה לקחת בחשבון.

ההמלצה החשובה ביותר היא הסתייעות בשירותיו של עורך דין שהמומחיות שלו היא זכיינות ובפרט יש לו ניסיון ספציפי לגבי זכיינות אופנה. ליווי מקצועי מונע טעויות שעלולות לעלות בהמשך הדרך ביותר ומאפשר לזכיינים לזכות בתנאים אופטימליים.

התשלום לרשת כולל את דמי הזיכיון הראשוניים וכן תשלום שוטף עבור האפשרות להשתמש בשם, ליהנות מהמוניטין וכמובן למכור את הקולקציות השונות שמציעה הרשת. בחלק מהמקרים הזכיין רוכש את הסחורה מהרשת ומוכר אותה ללקוחות, ובמקרים אחרים הבגדים שייכים לרשת (שיטה זו נקראת זכיינות תפעולית). כמובן שבשני סוגי ההתקשרויות ישנו פוטנציאל לרווחיות גבוהה ובפרט כשהזכיין מתנהל בחריצות וברצינות, ומיטיב לנצל את התמיכה של הרשת.

דגשים משמעותיים נוספים במסגרת ההסכם בין רשת האופנה לבין הזכיין הם תקופת הזיכיון, האזור שבו הזכיין נהנה מבלעדיות מבחינת הרשת, המגבלות שיחולו עליו לאחר סיום ההתקשרות העסקית (שכן הרשת לא תרצה שהוא יתחרה בה לאחר שקיבל ממנה ידע יקר ערך וכלים רבים), סוגיות של סודיות מסחרית, המקרים שבהם הרשת עשויה להטיל סנקציות על הזכיין כולל לשלול את הזיכיון, המחויבות של הרשת מבחינת השקעה בפרסום ויחסי ציבור, יצירת קולקציות חדשות, סיוע בהכשרת כוח אדם ועוד.

עו"ד גיא קולן הוא מומחה לזכיינות שבאמתחתו ניסיון מגוון כולל בתחום הספציפי של זכיינות אופנה. הבקיאות שלו והמחויבות המלאה לשמירה על כל האינטרסים המהותיים של לקוחותיו מובילות ליצירת נקודת מוצא אידיאלית בדרך לשגשוג של ממש לאורך כל תקופת הזיכיון. אם אתם זקוקים לסיוע בחוזה זכיינות, מומלץ מאוד לפנות למשרד עו"ד זכיינות מומחה כמו משרד עו"ד גיא קולן.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //