זכיינות אונליין

בשנים האחרונות, האינטרנט הפך למוקד חשוב ביותר בחיינו. מעבר לפנאי כמו קניות באינטרנט, רשתות חברתיות וכו', האינטרנט הוא גם אמצעי להכנסה נוספת ואף עיקרית. יותר ויותר אנשים מתחילים לעבוד באמצעות האינטרנט, מתוך הבנה כי קיים בו פוטנציאל עסקי רב.

רכישה באינטרנט למעשה מאפשרת למכור מוצרים בחנות וירטואלית ברשת ולא רק בחנות הקיימת במציאות. היתרונות בחנות וירטואלית הן בין היתר העובדה שניתן לבצע רכישה של מוצר בצורה יותר מהירה, ללא צורך להמתין בקופות או לפעול עפ"י שעות פתיחת החנות.
נוסף לכך, הדבר הכי חשוב הוא עניין הנוחות אשר מאפשר לבצע את הרכישה מהבית או מכל מקום רצוי אחר.
גם בתחום הזכיינות, התפתח מודל של זכיינות ברשת, זכיינות אונליין.
כידוע, פתיחה של עסק, היא דבר מורכב הכרוך בסיכונים ודורש התערבות של גורמי מקצוע אשר מסוגלים לסייע בתחום ולפתור בעיות העולות מסוגייה זו. לעומת זאת, פתיחה של עסק באינטרנט כרוכה בפחות סיכונים שכן יש פחות הוצאות כמו שכירות ומלאי מוגבל.
פתיחת עסק באמצעות שיטת הזכיינות, היא פתיחת עסק מזווית קצת שונה, מכיוון וזוהי אינה הקמת עסק בצורה רגילה ועצמאית לגמרי.
הסכם זכיינות הוא חוזה בין רשת לבין יזם אשר מעוניין להצטרף אליה, והוא כולל בתוכו סעיפים מרכזיים אשר מקנים ליזם את הזכות להשתמש בין היתר בקניין הרוחני ובמותג הרשת, תוך מכירת מוצריה. שני הצדדים- הן הזכיין והן הרשת מרוויחים משיטה זו. לרוב, הזכיין מקבל מהרשת קהל לקוחות קיים, סיוע במציאת עובדים והכי חשוב- המוניטין שהרשת צברה. גם הרשת מרוויחה משיטה זו ע"י כך שהרשת מתפתחת וגדלה. בתמורה היא מקבלת אחוזים מהרווח של הזכיין.
זכיינות אונליין יכולה להוות הזדמנות טובות ליזם צעיר אשר חושש להשקיע בציוד ולקחת סיכונים. ישנם סוגים רבים של זיכיונות באינטרנט, בין היתר, זכיינים יכולים לבחור בשיטה שלא תצריך כלל הצטיידות במוצרים. לדוג'- הצעת שירותי תמיכה, פרסום וכו'..
על מנת שזיכיון אונליין יתבצע בצורה המקצועית והטובה ביותר, כדאי להיעזר עם עו"ד בקיא ומנוסה בתחום. לעתים, מתעוררת נטייה לחשוב שאין צורך בגורם מוסמך וכי מספיק הידע שצברנו עם השנים בעצמנו. ההמלצה היא לא להיחפז וללכת לעורך דין אשר  מומחה בדיני הזכיינות, כאשר רק עורך דין מסוג זה יוכל לענות לכם על השאלות הכי קטנות ולרדת לעומקי הפרטים של ההסכם. כדאי להיוועץ עם עו"ד גיא קולן, ממשרד קולן-נבון, מומחה לדיני הזכיינות מזה 20 שנה וייצג עד כה מאות רשתות וזכיינים בפרט. בעזרת עורך הדין, תוכלו להגיע להסכם מנוסח באופן מיטבי המגן על האינטרס האישי.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //