בחירת זיכיון

ביקוש:
האם יש ביקוש למוצר/שרות לו אתה מעוניין לקנות זיכיון באזור בו אתה מעוניין לרכוש אותו? האם מדובר בביקוש עונתי? האם צפויה המשך דרישה לשירות/מוצר זה בעתיד? האם העסק יכול לייצר עסקאות חוזרות/לקוחות חוזרים?
תחרות:
מהי רמת התחרות בענף בו אתה מעוניין לרכוש את הזיכיון, באופן כללי בישראל ובאזור הספציפי בעבורו אתה מבקש לרכוש את הזיכיון? כמה חברות / עסקים מתחרים יש באזור הזיכיון והאם המוצרים שלהם זהים / דומים? האם רמת המחירים שלהם דומה או נמוכה/גבוהה יותר? האם מתחרים אלו בעלי מוניטין / תדמית מבוססת באזור עבורו אתה מעוניין לרכוש את הזיכיון?
היכולת שלך להפעיל את העסק:
האם אתה בעל ניסיון/הכשרה בתחום הזיכיון אותו אתה מעוניין לרכוש? האם אתה בעל יכולות לימוד מתאימות? האם ברשותך הזמן הנדרש להפעלת העסק בצורה מוצלחת?

המותג:
סיבה עיקרית לרכישת זיכיון היא הזכות לקשר עם שם העסק שלך לשמו של מותג קיים ומוכר. ככל ששם המותג לו רכשת זיכיון מוכר יותר סביר כי ימשוך לקוחות רבים יותר המכיר את המוצרים/השרות. מה של החברה. יותר זיהה את השם ברבים, סביר יותר שזה יהיה למשוך לקוחות שמכירים את המוצרים או השירותים שלה. לכן, לפני רכישת זיכיון, שקלו:
• עד כמה המותג מוכר? האם יש לחברה המזכה סימן מסחר רשום?
• כמה זמן המותג המזכה פעילה.
• אם יש לחברה המזכה מוניטין של מוצרים / שירותים איכותיים.
• האם מוכרות תלונות של צרכנים נגד המותג?

שירותי הדרכה ותמיכה:
סיבה נוספת לרכישת זיכיון היא להשיג תמיכה מהגורם המזכה. איזו הכשרה ותמיכה שוטפת מספק אותו גורם מזכה? מה טיב ההכשרה שניתנת על ידי המזכה ביחס להכשרה טיפוסית בענף? האם אתה יכול להתחרות עם אחרים שלהם הכשרה פורמלית יותר / ניסיון רב יותר בתחום? מה הרק של בעלי זיכיון אחרים? האם יש להם רקע / ניסיון קודם בתחום שעוזרת להצלחתם או פוגעת בה? האם יש לך רקע דומה?
צמיחה:
שיטת הזכיינות מגדילה את תפוצתו וביסוסו של המותג באופן שמסייע לזכיין למשוך לקוחות. עם זאת לתפוצה מהירה של מותג בזכיינות גם חיסרון בולט כאשר חברה המוכרת זיכיונות וגדלה בקצב מהיר עלולה שלא להיות מסוגלת לתמוך ברוכש הזיכיון שלה עם כל שירותי התמיכה המובטחים. לאור זאת בבואך לרכוש זיכיון עליך לוודא כי לחברה המזכה המשאבים הפיננסים וצוותי התמיכה המתאימים אשר יאפשרו לך לקבל את התמיכה הנדרשת להקמת והפעלת העסק.

    ?צריך ייעוץ משפטי
    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    B&D White Version
    //