עורך דין לענייני זכיינות

עורך דין לענייני זכיינות הוא איש המקצוע אליו מומלץ לפנות לפני רכישת זיכיון, כשרוצים להפוך עסק לרשת או כששואפים להרחיב רשת קיימת באמצעות מכירת זיכיונות. לעתים קרובות, תוך כדי שיתוף פעולה בין זכיין לבין רשת מתגלים חילוקי דעות, כשלדעת אחד הצדדים בוצעה הפרה של הסכם הזכיינות וכן כשזכיין או רשת מבקשים להביא לידי סיום את ההתקשרות העסקית, נדרש עו"ד מנוסה עוד בשלב ההסכם, ואם חלילה התגלע סכסוך – על אחת כמה וכמה.

חשוב להדגיש כי בכל המקרים הנ"ל נדרשים שירותיו של עורך דין שזכיינות היא תחום מומחיותו, ושבנוסף על הידע המקיף והעדכני בכל הנוגע לזיכיונות, זכיינים ורשתות מזכות, צבר גם ניסיון מעשי נרחב ורלוונטי. בהקשר זה כדאי לציין כי בישראל אין דיני זכיינות ספציפיים, כך שמחלוקות וסכסוכים אשר מגיעים לבית המשפט נידונים על סמך דיני מסחר, דיני תאגידים וחוקים כלליים אחרים, ובהתאם החלטות השופטים מבוססות במקרים רבים על פרשנות והתרשמות אישית. במצב שכזה, שבו ישנו פתח רחב לפרשנות אישית, מתעצמת חשיבותו של הליווי המשפטי המקצועי לאורך כל שלבי ההתקשרות העסקית – ועל-מנת לחסוך עוגמת נפש ונזקים כלכליים שעלולים להיות חומרים, רצוי כאמור לשכור את שירותיו של עורך דין זכיינות.

עו"ד גיא קולן הוא מומחה לזכיינות שכבר ליווה זכיינים רבים בכל הענפים שבהם נעשה שימוש בקונספט הזכיינות, וכן סיפק ייעוץ משפטי לרשתות כולל הגדולות והמובילות בארץ, כמו גם רשתות הפועלות בחו"ל. כמו כן, כעורך דין מנוסה בנושאי הזכיינות השונים, אמון עו"ד קולן על גיבוש הסכמי זכיינות שמבטיחים איזון בין הרשת לבין הזכיין במקומות החשובים, ומשקפים את מלוא האינטרסים של שני הצדדים, שהרי בסופו של דבר הצלחת הזכיין היא הצלחת הרשת, ולהיפך. דגש חשוב נוסף בהסכמי זכיינות הוא הענקת חופש פעולה מסוים לזכיין במסגרת הרשת, והבטחת זכויותיו בכל מצב שעשוי להיווצר לאורך תקופת הזכיינות.

קניית זיכיון היא אחת העסקאות היותר מורכבות שמתבצעות בתחום המסחרי. המאפיין הבולט של זכיינות הוא מערכת היחסים ארוכת השנים אליה נכנסים שני הצדדים, יש שאף משווים זאת לנישואין, וזאת כשהאינטרסים של הרשת ושל הזכיין לא תמיד זהים ולפעמים אף מנוגדים. בהתאם ישנו ביקוש נרחב לשירותיו של עורך דין לענייני זכיינות – הן מצד רשתות פעילות, הן מצד אנשי עסקים שמבקשים להקים רשת על בסיס עסקאות מסוג זה, הן מצד זכיינים בפועל והן מצד מי שרוצים למצות את היתרונות של הקונספט (שנולד כבר באמצע המאה ה-19, הפך רווח מאוד במחצית השנייה של המאה העשרים ומקובל עוד יותר בימינו).

עורך דין לענייני זכיינות מסייע בגיבוש חוזים מיטביים: חוזה שכזה מבטיח מערכת יחסים יציבה לטווח הארוך ואפשרות להתגבר ביעילות על מכשולים וקונפליקטים עסקיים בלתי נמנעים, ובפרט להגן על יזמים מפני פערי הכוחות מול הרשתות. דגש נוסף בכל חוזה זכיינות הוא בהירות מרבית וניסוחים חדים וברורים שלא מותירים מקום לספק. 

בנוסף מייצג עו"ד זכיינות את לקוחותיו בפני ערכאות שיפוטיות שונות אם ההתקשרות העסקית בין הרשת לזכיין מגיעה אליהן – אם כי איש מקצוע מיומן ידע לעשות הכל כדי לפתור בעיות מבלי להזדקק לגורם חיצוני, וכך יגן על שני הצדדים מפני פגיעה לא הכרחית והשקעה מרובה של זמן וכסף. עורך דין לזכיינות הוא גם הכתובת הנכונה כשרוצים לבצע בדיקות חיוניות שונות עוד בטרם הכניסה למשא ומתן עם רשת או עם זכיין.

עו"ד גיא קולן הוא מומחה לזכיינות שפועל בתחום מזה שנים רבות. לאחר שסיפק שירותי ייעוץ לרשתות בארץ ובחו"ל וליווה יזמים וזכיינים בדרך למימוש השאיפות העסקיות שלהם, יכול עו"ד קולן להבטיח לכל מי שזקוק לכך שירות שנשען על בקיאות מרבית, הבנה מעמיקה של התחום וניסיון מעשי יקר ערך.

?צריך ייעוץ משפטי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


B&D White Version
//