חוזה מכירת עסק פעיל

מכירת עסק פעיל, בין אם הוא משגשג ובין אם הוא נקלע לקשיים, היא ברוב המקרים עסקה מורכבת מאוד. סיבה אחת לכך היא שבנוסף לשיקולים הכלכליים השונים ולרצון לקבל תמורה מרבית עבור העסק, ישנה בדרך כלל גם מעורבות רגשית בלתי מבוטלת, ובפרט אם בעל העסק בילה במקום שעות רבות מדי יום למשך תקופה ארוכה ורואה בו מעין "בייבי". עוד כדאי לזכור שלעתים שמו של העסק לא משתנה בעקבות העברת הבעלות והוא ממשיך לתפקד תחת השם הקודם. מאחר שמן הסתם לא כולם מודעים לכך שישנם קברניטים חדשים לעסק, הרי שכל דבר שמתרחש בו עשוי להיות מיוחס לבעלים הקודם, ובמקרים מסוימים אף לפגוע במוניטין שלו.

מאחר שמכירת עסק פעיל הינה עסקה מורכבת, חובה לוודא שניתן מענה מקיף לכל הסוגיות המשפטיות הכרוכות בהעברת הבעלות – והסוגיות רבות, בין אם מדובר על עסק קטן ובוודאי במקרים שבהם על הפרק חברה גדולה. בפרט נדרשת בחינה יסודית של כל החוזים הקיימים כדי לוודא שאף אחד מהם לא מופר עקב המכירה של העסק כך שבעל העסק לא נחשף לסכנת תביעה.

באופן טבעי האספקטים השונים של מכירת עסקים פעילים – אלה הכלכליים, אלה המשפטיים וגם אלה הרגשיים – כרוכים אלה באלה, ורק עורך דין בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום כמו עו"ד גיא קולן יכול להבטיח חוזה מכירה שישקף את מלוא האינטרסים של בעל העסק, ויסייע לו להפיק את התועלת המקסימלית מהמכירה.

מה כולל חוזה מכירה של עסק פעיל?

חוזה מכירת עסק פעיל כולל התייחסות מפורטת ומדוקדקת למגוון רחב מאוד של סוגיות בנוגע למכירה, ולמעשה במקרים רבים ישנה התייחסות משפטית גם לנושאים רלוונטיים עוד לפני הרכישה עצמה (למשל בהקשר של בדיקת נאותות שנהוג לבצע לפני רכישת עסק פעיל, האם ניתנת לקונה פוטנציאלי בלעדיות עד לתאריך מסוים, התחייבות לשמירה על סודיות וכו').

בנוסף מבהיר חוזה מכירת עסק חי כיצד הוא יתנהל בתקופת הביניים עד להשלמת המכירה, מה כוללת בפועל המכירה ובפרט האם מועבר גם המוניטין ועוד.

?צריך ייעוץ משפטי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


B&D White Version
//